Форма розрахунків, відповідно до якої банк передає пакет документів (що свідчить про відвантаження товару, виконання робіт або надання послуг) платнику проти платежу/зарахування коштів від платника на користь одержувача. Банк діє лише згідно з інструкціями, що містяться в інкасовому дорученні, та не зобов’язаний здійснювати платіж за рахунок власних грошових коштів.
Відділ тогового фінансування
Інкассо – це розрахунок, за яким банківська (фінансова) установа передає документацію платнику на користь отримувача. Документи можуть включати інформацію про відвантаження товару, виконання підрядних робіт або надання будь-яких послуг. Банк може діяти виключно на підставі інструкції з інкасових доручень. До його обов'язків не входить виплата платіжних доручень за власні гроші. Інкасові операції у Піреус Банк означають, що ми є довіреними особами та виконуємо роль посередника між продавцями та покупцями. Така форма розрахунку підходить у разі повної довіри між сторонами.
До основних переваг даної послуги як для покупця, так і для продавця можна віднести:
Недоліком цієї операції є лише один фактор – вся процедура, включаючи перевірку документів банком та інкасуючою установою, є досить тривалою. Абсолютно вся діяльність, пов'язана з інкасо, регулюється нормативно-правовим актом, який був розроблений та прийнятий Міжнародною торговою палатою «Уніфікованими правилами з інкасо».
Інкасо буває декількох типів:
Алгоритм проведення цієї послуги досить простий:
Варто зазначити, що перед проведенням подібних операцій необхідно уточнити вартість послуги з документарного інкасо, оскільки перелік необхідних документів та тарифних ставок визначається у кожному випадку індивідуально.
Даний вид інкасо використовується тільки за умов, якщо:
Варто зазначити, що процедура проведення операції з документарного інкасо – це докладний обмін необхідними документами, правовстановлюючого характеру на товари з обміном на оплату готівкою за фактом отримання товару або зобов'язання оплатити товар через обумовлений сторонами термін. На сьогоднішній день документарні інкасо застосовуються на практиці вже доволі значний час, проте досі не врегульовано питання ні на законодавчому рівні, ні на практичному, як робити правочини справедливо та одноманітно.
Шановний клієнте!
21 липня 2022 року Національний банк України запровадив зміни щодо операцій та операцій, що здійснюються за кордоном (за межами території України) за картками та рахунками в гривні. . Ці нові обмеження стосуються лише операцій, які здійснюються за кордоном з гривневих карток і рахунків, тоді як на валютні картки та рахунки ці обмеження не вплинули. Докладніше:
12 500 грн в еквіваленті іноземної валюти за 7 днів з моменту першого зняття. Ліміт не розраховується наростаючим підсумком.
80 000 грн в еквіваленті за календарний місяць за операції в POS-терміналах (фізична наявність картки або технології NFC на телефоні). ), покупки в Інтернеті з повним захистом 3DSecure* та регулярними платежами**.
20 000 грн в еквіваленті за календарний місяць для решти типів онлайн-транзакцій.