Меню

Новини
Піреус Банк долучився до обговорення розвитку кредитування у межах держпрограми «5-7-9%»
10 Жовтня 2024

7 жовтня відбувся круглий стіл, організований «Фінансовим клубом», на тему «Держпрограма “5-7-9%” як головний драйвер розвитку кредитного портфелю банків». У заході взяв участь начальник Центрального територіального управління Піреус Банку, Сергій Щека, який долучився до обговорення ключових питань реалізації програми. 

Круглий стіл проходив в онлайн форматі. Серед запрошених спікерів також були Яна Шумунова (Сенс Банк), Анна Мухіна (ТАСкомбанк) і Місак Арзуманян (Кредитвест Банк). Модератором дискусії виступив керуючий партнер «Фінансового клубу» Руслан Чорний. 

Під час заходу учасники обговорили результати роботи програми у 2024 році, зокрема динаміку зростання кредитного портфелю, зміни в портреті позичальника та основні виклики, з якими стикаються банки. Сергій Щека наголосив на тому, що саме виробники зараз є найактивнішими користувачами умов програми «5-7-9%». 

«Більше запитів отримуємо від клієнтів-виробників. Для них умови зараз найкращі, і найбільші суми можна видавати саме за цією програмою. «5-7-9%» – це дійсно локомотив для економіки і банківського кредитування», – підкреслив начальник Центрального територіального управління Піреус Банку Сергій Щека. – «Більше запитів надходить на інвестпроєкти та енергоефективність. Ми кредитуємо до 5 років на купівлю обладнання за інвестиційними цілями». 

Окремо Сергій Щека акцентував увагу на швидкості ухвалення кредитних рішень, адже цей фактор стає визначальним для багатьох клієнтів, коли всі банки пропонують подібні умови. 

«Зараз термін видачі кредиту – це основний фактор, яким банк може залучати клієнтів. Ринок за фінансовими умовами приблизно однаковий, тому термін прийняття рішень по кредитуванню – це найголовніше для залучення нових клієнтів», – вважає він. 

Важливим аспектом також залишається термін розгляду заявок і фінансування позичальників, оскільки це може суттєво вплинути на реалізацію бізнес-проектів. Піреус Банк робить усе можливе, щоб мінімізувати час очікування клієнтів. 

«Ми формуємо попереднє рішення в середньому за два дні, і воно на 70-80% буде відповідати фінальному рішенню кредитного комітету. Реальна видача грошей на рахунок в середньому відбувається за два – три тижні. Термін затвердження конкретної кредитної заявки залежить від складності кредитного аналізу», – розповів Сергій Щека. 

Спікери також звернули увагу на те, що поточні зміни у програмі можуть мати суттєвий вплив на діяльність банків і позичальників. Сергій Щека зазначив, що це може вплинути на зменшення обсягів фінансування, оскільки держава починає економити на цій програмі. 

«Зараз заборгованість  по компенсації державою відсотків по кретитах становить 2−3 місяці. Ми розуміємо, що держава починає економити на цій програмі та фінансує саме тих клієнтів і в тих галузях, в яких вважає за потрібне», — додав він. 

Круглий стіл транслювався у прямому ефірі, запис доступний на YouTube каналі та сайті FinClub