Меню

Архів новин
Піреус Банк отримав найвищий рейтинг надійності банківських вкладів від агентства "Кредит-Рейтинг"
28 Жовтня 2009

Агентство "Кредит-Рейтинг" оголосило про визначення рейтингів надійності банківських вкладів 73 українським банкам, які наразі є клієнтами агентства й підтримують свої кредитні рейтинги за Національною шкалою. Піреус Банк та шість інших банківських установ отримали найвищий рейтинг надійності банківських вкладів.

Як повідомляє агентство "Кредит-Рейтинг", на відміну від загального кредитного рейтингу банку, який відображує його довгострокову фінансову стійкість, рейтинг надійності депозиту характеризує здатність банку вчасно й у повному обсязі здійснювати виплати за депозитами протягом найближчих 12 місяців. Рейтинг надійності вкладу в банку визначається за спеціально розробленою агентством рейтинговою шкалою й характеризує рівень відносної надійності депозиту в цьому банку порівняно з вкладами в інші українські банки.

За словами голови Спостережної ради ВАТ "Піреус Банк МКБ" Янніса Кіріакопулоса, такий високий рейтинг відображує обережність підходів, які застосовує банк при збільшенні кредитного портфелю та використання передового досвіду в роботі з вкладниками.

"Більш того, збільшення статутного капіталу банку на 110 млн грн. дозволить ще краще зміцнити ліквідність банку та показник достатності капіталу, – зазначив Я. Кіріакопулос. – Переконавшись у надійності та стабільності роботи Піреус Банку, вкладники позитивно сприйняли депозитну акцію "Різдвяна пропозиція. Щасливі 20,09%", яку банк проводив у грудні 2008 р. – лютому 2009 р. При цьому найбільше зростання потоку нових вкладників та грошей відбулося завдяки нашому новому ощадному рахунку "Вільний", за яким зараз пропонується 15% річних у гривнях".

Генеральний директор агентства "Кредит-Рейтинг" Станіслав Дубко вважає, що "рейтинги надійності депозитів допоможуть як потенційним вкладникам під час відбору найнадійніших банків, так і тим вкладникам, у яких закінчується термін дії депозитних договорів, для ухвалення рішення щодо доцільності їхньої пролонгації". У рейтинговому агентстві також вважають, що використання рейтингів надійності депозитів допоможе запобігти відтоку коштів з надійних фінансових установ, подолати недовіру населення й підвищити загальний рівень довіри до банківської системи України в цілому.

За інформацією "Кредит-Рейтингу", рейтингове агентство й надалі буде підтримувати всі опубліковані рейтинги в актуальному стані, використовуючи інформацію, одержувану від банків у межах договірних відносин з ними. Інформація про поточні рівні рейтингів банківських вкладів буде доступною на сайті агентства. Під час визначення й подальшого моніторингу рейтингів депозитів агентство аналізує поточну ліквідність банку, структуру й концентрацію ресурсної бази, концентрацію та якість активів, збалансованість активів і пасивів за строками до погашення, чутливість банку до несприятливих комерційних, фінансових і економічних умов, наявність доступу до зовнішніх джерел фінансування й ступінь залежності від них.

Довідка. Агентство "Кредит-Рейтинг" є першим в Україні (з 2001 р.) спеціалізованим рейтинговим агентством, яке надає послуги в області незалежної оцінки кредитоспроможності суб'єктів запозичень із визначенням кредитних рейтингів за Національною рейтинговою шкалою. З 2003 року рейтингові оцінки агентства офіційно визнаються Міністерством фінансів України. З 2004 року "Кредит-Рейтинг" є уповноваженим агентством Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку України для визначення кредитних рейтингів суб'єктам господарювання, галузям економіки й регіонам. З 2007 року Агентство надає послуги з визначення рейтингів корпоративного управління.

Піреус Банк є однією з провідних фінансових установ Південної та Східної Європи з активами 55 млрд євро (станом на 31.12.2008). Заснований у 1916 році, Піреус Банк сьогодні представлений у Греції, Україні, Румунії, Болгарії, Єгипті, Албанії, Сербії, Кіпрі, а також у світових фінансових центрах – у Нью-Йорку та Лондоні. Piraeus Bank S.A. є головною установою Групи Піреус Банку (Piraeus Bank Group); до Групи входять 9 банків та 21 компанія, які надають повний спектр фінансових послуг. У Групі працюють понад 14 000 чоловік.

ВАТ "Піреус Банк МКБ" є правонабувачем ВАТ "Міжнародний комерційний банк" – українського банку, який був придбаний Піреус Банком у вересні 2007 р. Філіальна мережа Піреус Банку в Україні охоплює 13 регіонів країни.

Піреус Банк є членом Асоціації українських банків (АУБ) та учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Прес-служба Піреус Банку в Україні
Андрій Сахно
Тел./Факс: +38(044)495-8888
e-mail: asakhno@piraeusbank.ua