Меню

Архів новин
Піреус Банк підтримує державну програму «Доступні кредити 5-7-9%»
25 Серпня 2021

Піреус Банк, банк міжнародної банківської групи Piraeus Financial Holdings, підтримує державну програму «Доступні кредити 5-7-9%». Таку позицію банку задекларовано та оголошено впродовж зустрічі для банківської спільноти, організованої Незалежною Асоціацією Банків України.

За словами Янніса Кіріакопулоса, Country Manager Піреус Банку в Україні, програма була корисною для бізнесу та суспільства: «Значна частина компаній малого та середнього бізнесу були профінансовані за програмою «5-7-9%», що дозволило їм мати доступ до фінансування впродовж пандемії, сформувати достатні запаси, аби уникнути перебоїв у постачанні та зменшити фінансові витрати. Оскільки пандемія триває, підтримка підприємств шляхом здешевлення кредитів залишається вкрай необхідною й актуальною”.

За час участі Піреус Банку у програмі, 45% кредитного портфелю банку малого і середнього бізнесу складають кредити видані саме за програмою «5-7-9%». Портрет клієнтської бази Піреус Банку по цій програмі розподіляється наступним чином: 79% це підприємства торгівлі, 11% переробна промисловість, 5% це сільгосппідприємства, 5% інші галузі.

«Це не означає, що її не слід переглянути так, аби вона відображала нову реальність та досвід, отриманий під час її використання. Однак створення програми «5-7-9%» відповідало тодішньому стану речей і було своєчасне. Це стандартна практика і для інших європейських країн. Тож тепер, маючи певний досвід, отриманий урядом та оцінку стану пандемії, можуть бути застосовані певні фільтри для забезпечення ефективнішого розподілу коштів для бізнесу через програму «5-7-9%», додав Янніс Кіріакопулос.

«Зменшення процентного навантаження сприяло, не лише збереженню робочих місць наших клієнтів-представників малого та середнього бізнесу у період пандемії, а й зростанню цього показника у середньому на 10%. У свою чергу, уряд отримає збільшені надходження від оподаткування, що частково компенсує вартість програми», резюмував пан Кіріакопулос.